Czy kupić pomidory w zalewie?

 Latem pomidory kuszą smakiem i zapachem. Często ucieka się myślami do takiego okresu letniego, gdy można każdego dnia bezproblemowo sięgnąć po dobrej jakości pomidora. Pozostałe miesiące w roku nie muszą być pozbawione tego cennego składnika diety. Warto wybierać zwłaszcza te, które przygotowane są w ten sposób, żeby nie pozbawiać ich witamin i minerałów. Ciekawym rozwiązaniem mogą być zwłaszcza pomidory w zalewie.

Czy pomidory w zalewie przydadzą się w kuchni?

 Niejednokrotnie podczas przygotowania posiłków, szczególnie tych wegetariańskich, trzeba sięgnąć po warzywne dodatki, które zastąpią mięsne produkty. Pomidory w zalewie mogą być idealnym składnikiem wszelkich sałatek, surówek, farszy czy nawet humusu. Nadają się zarówno jako dodatek do dania, jak i smaczna przekąska. Chcąc sprowadzić taki produkt do swojej kuchni, trzeba wybierać te wyroby, które w składzie mają:

  • pomidory podsuszone pochodzące z ekologicznych zbiorów,
  • oliwę z oliwek, 
  • olej słonecznikowy,
  • naturalne przyprawy, na przykład: oregano, bazylię, czosnek, pietruszkę.

Pomidory w zalewie idealne do aromatycznej kuchni greckiej czy hiszpańskiej

 Kuchnia grecka czy hiszpańska słynie ze zdrowych składników diety. Pomidory hodowane są tam dłużej niż w Polsce ze względu na większą ilość ciepłych i słonecznych dni. Nierzadko można zauważyć w sklepach wyroby pochodzące z tych ciepłych krajów europejskich, większość z nich ma w składzie właśnie pomidory. Pakowane są one najczęściej w szklane słoiczki, można z tych wyrobów korzystać cały rok, naturalny materiał jakim jest szkło chroni zawartość przed wpływem negatywnych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *